Browse > Home / Haber / ‘Kaldırım İşgali’ne ceza geliyor!

| Subcribe via RSS

‘Kaldırım İşgali’ne ceza geliyor!

Ocak 5th, 2016 Posted in Haber

kaldirim-isgalie28099ne-ceza-geliyor-1

Karacabey Belediyesi, yeni yılla birlikte ilçede kaldırımların gereksiz bir şekilde işgal edilmesini önlemek adına önemli bir adım attı. İlçenin kanayan yarası haline gelen kaldırım işgalleriyle ilgili açıklama yapan Karacabey Belediyesi, Kabahatler Kanunu’nun 38. maddesinin belediyelere verdiği mücbir yetkinin müsamahasız kullanılacağına vurgu yapıldı. Karara uymayanlara ise 250 TL’den başlayan cezaların titizlikle uygulanacağı açıklandı.

Karacabey Belediyesi, 2016 yılının başlangıcıyla birlikte ilçenin kanayan yarası haline gelen sokak ve caddelerdeki kaldırımların gereksiz bir şekilde işgal edilmesinin önüne geçmek adına bir dizi önlemler aldı.

Belediye’nden yapılan açıklamayla, ilçede yayaların kullanıma açılan kaldırımların, esnaf ve araçlar tarafından işgal edilmesine kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğine dikkat çekildi. Açıklamada, Kabahatler Kanunu’nun 38. maddesinde belediyeye verilen mücbir yetkinin, müsamahasız kullanılacağına vurgu yapılırken, uygulamayı göz ardı edenlere yönelik olarak 250 TL’den başlayan cezaların da titizlikle uygulanacağı belirtildi.

kaldirim-isgalie28099ne-ceza-geliyor-2

Kaldırım işgallerine yönelik alınan kararların, ciddiyetle uygulanacağına özellikle dikkat çekilen açıklamada yaya kaldırımlarının, ürün teşhiri, araç park edilmesi, zirai aletler, römorklar ve inşaat malzemeleri ile işgalinin kesin bir biçimde engelleneceğinin altı çizildi.

Açıklamada, kaldırımlara aşırı biçimde taşan mal indirme rampaları ile merdiven uzantılarının da yasaklar kapsamında bulunduğu ifade edildi. Ayrıca kaldırım işgalinin bir suç olduğu, suç olduğunun işleyen tarafından bilinmemesinin bir anlam ifade etmediği, işlenen suç için yasal tebligata da gerek olmadığının altı çizilerek, cezai uygulamalara 2016 yılı itibari ile resmen başlandığı uyarısı yapıldı.

kaldirim-isgalie28099ne-ceza-geliyor-3

kaldirim-isgalie28099ne-ceza-geliyor-4

2 Responses to “‘Kaldırım İşgali’ne ceza geliyor!”

 1. vatandaş Says:

  10 numara 5 yıldız. Tebrik ediyorum. Uygulamaya alınmakta çok çok geç kalındı bence.Umarım kararlı,cezaları caydırıcı ve uygulaması sürekli olur.
  Esnaf ayrımı yapmaksızın mağaza milyoncu giyim bakkal market ne varsa bence kaldırılsın. özellikle ve özellikle yollara yayılan kahve ve kıraathanelere de mümkünse bu yasak gelsin.
  erkeklerin ortasından yürümeye nefret ettik artık.
  kaldırımlar bomboş ve gelişmiş şehirlerdeki gibi düzenli olsun.


 2. bende vatandaşım Says:

  kaldırımlardan yürümek ne mümkün.Hele hele sevgi yolunun üzerindeki halk eğitiminin karşısında sanki sinema oynatıyorlar.Eşimizle kızımızla geçerken akla karayı seçiyoruz.Ailelerimiz buradan geçerken tedirgin oluyorlar.Bu ne böyle.Orada oturanların çoğu sütaş şoförleri altlarına almışlar oturakları geleni geçeni süzüyorlar.Öyle bir ceza gelsin ki o kahveciye birdaha o oturakları koyamasın.Birde eski hükümet konağı vbahçe duvarı çok alçak olduğu için herkes rahatlıkla oturabiliyor.bahçe duvarının da oturmaya elverişli olmaması lazım.Birde milyoncularvar tam evlere şenlik.Sanki kaldırımlar yetmiyor birde yola malzeme çıkarıyorlar.Zaten trafik var.Birde inşaat çalışması halk nerden geçecek söylüyorum.ALLAH aşkına.Cezalar okkalı olsunki birdaha koyamasınlar.


Leave a Reply


× 8 = elli altı