Browse > Home / Haber / Matlı’dan ‘Karacabey Fen Lisesi’ müjdesi

| Subcribe via RSS

Matlı’dan ‘Karacabey Fen Lisesi’ müjdesi

Nisan 30th, 2013 Posted in Haber

matlidan-kccca7bey-fen-lisesi-mucc88jdesi-1

Matlı A.Ş.’nin Esentepe Mahallesi’ndeki Okullar Bölgesi’nde ilk anda Öğretmen Lisesi düşünülerek inşa ettirdiği orta öğretim kurumu yeni haftaya ‘Karacabey Fen Lisesi’ kimliği ile girdi. Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Matlı A.Ş. tarafından geçici kabulü yapılan binanın 2013-2014 öğretim yılında Karacabey Fen Lisesi olarak öğrenci kaydı yapacağını açıkladı.

Karacabey’de büyük sevinç ve heyecan yaratan Fen Lisesi müjdesi başta İlçe Milli Eğitim camiası olmak üzere ilçe halkının her kesiminde takdirle karşılandı. Bursa Milletvekili Önder Matlı, Türkiye’de kaliteli eğitimin zirvesi olarak tanımlanan Fen Lisesi’ne ülkenin her yanından başarılı öğrencilerin gelebileceğini belirterek, “Fen Lisesi, Karacabey’in milli eğitimdeki zirve atılımıdır. Yatılı ve karma okul özelliği de taşıyan kurum üstün yetenekli gençleri Türkiye’nin yarınları için yetiştirecektir. Bölgemiz adına bir kazanç olarak değerlendirebiliriz. Karacabey’e ve milli eğitim camiasına hayırlı olsun.” diye konuştu.

occ88nder-matli1

24’er öğrencinin üç şubede eğitim göreceği Karacabey Fen Lisesi, ülke genelinden 72 başarılı öğrenciye kapılarını açacak. Türkiye, hemşirelik başta olmak üzere ‘sağlık personeli’ sıkıntısı çekmeye devam ediyor.

Fen Lisesi girişiminin olumlu sonuçlanmasının ardından, Bursa Milletvekili Önder Matlı, Taşlık İlkokulu’nun da Sağlık Meslek Lisesi’ne dönüştürülmesi amacıyla çaba harcayacağını belirtti. Matlı, açıklamasında “Şu anda zor gibi görünen bu değişim için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Gerçekleşmesi en büyük dileğimizdir. Türkiye’nin sağlık sektöründeki personel açığını kapatmaya katkısı bulunacağını düşünüyoruz. Sağlık Meslek Lisesi mezunları ülkenin bugünkü ortamında hemen iş bulabiliyor. Bakanlık tarafından da atamaları diğer mesleklere oranla hızlı gerçekleşmektedir. Karacabey Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olacak gençlerimizin sağlık sektöründe başarılar elde etmesi hepimizi mutlu eder. Okulun liseye dönüşümü için elimizden geleni yapacağız.” sözlerini kullandı.

Leave a Reply


6 − = beş