Browse > Home / Haber / Çılgın Kore’linin Karacabey molası

| Subcribe via RSS

Çılgın Kore’linin Karacabey molası

Temmuz 12th, 2012 Posted in Haber

cilgin-koreli-1

Güney Kore’li maceraperest Kitae Kang, traktör ile çıktığı ve 1 yılda tamamlayacağı dünya turunda önceki gün Karacabey’de mola verdi.

27 Haziran’da Edirne’den traktör ile dünya turuna başlayan 29 yaşındaki Kitae Kang’in Türkiye’de 4 ay kalacağı gezi güzergahında Karacabey’e de uğradı. Dünya turuna Türkiye’den başlamasının nedenini Korelilerin Türkiye’yi dost ülke olarak kabul etmesi olarak nitelendiren Kang, Türk çiftçilerinden yerel tarım uygulamaları hakkında bilgiler de alacağını, ailesinin de Kore’de çiftçilikle uğraştığını kaydetti.

Bu güne kadar gittiği yerlerde kendisine büyük ilgi gösterdiklerini ifade eden maceraperest Kitae Kang; “Mesleği yaymam gerekiyor. Bu işe Türkiye’den başladım. Güney Kore ile Türkiye dost bir ülke. Türkiye’nin Kore’ye çok desteği oldu. Türk halkı beni böyle gördüğünde çok şaşırıyor. Bana kibar yaklaşıyorlar. Her gittiğim yerde ikramda bulunuyorlar. Türk insanı çok sıcakkanlı. Beni anlayış ile karşılıyorlar” dedi.

1 YILDA TAMAMLAYACAK

Dünya turunu 1 yılda tamamlayacağını belirten Kang, “İlk etap olarak Türkiye’yi seçtim. 4 ay Türkiye’de kalacağım. Daha sonra Çin’e gidip orada 4 ay kalacağım. Çin’de de traktör ile gezeceğim. Çin’den sonra traktörü bırakacağım. Çin’in komşu ülkelerini yürüyerek gezeceğim. 1 sene içinde dünya turumu tamamlayacağım” şeklinde konuştu.

Leave a Reply


5 − = bir