Browse > Home / Haber / Köyler Ligi Gerçeker Stadyu’munda

| Subcribe via RSS

Köyler Ligi Gerçeker Stadyu’munda

Aralık 6th, 2011 Posted in Haber

maclar-gerceker-stadi

Karacabey’de Kaymakamlık Süt Birliği Köyler Ligi turnuvası, her kesimden futbolseveri bir araya getirirken, karşılaşmaların köylerde oynanması birçok kişinin de bu heyecana ortak olmasını kısıtlıyordu. İlçe Spor Müdürü Ayhan Sağlam bu doğrultuda harekete geçerek maçların herkes tarafından izlenebileceği Fehmi Gerçeker Stadyumu’na alınması için düğmeye bastı.

Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen ve köyler ligi olarak adlandırılan futbol turnuvasında heyecan her geçen gün artarken, maçları izlemek isteyenlere müjdeli haber Sağlam’dan geldi. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Sağlam çeyrek ve yarı final maçlarının ilçe stadında oynanacağını açıkladı.

Stadyumda oynanan maçların öncelikle lig maçları olduğunu da sözlerine ekleyen Sağlam “Eğer federasyonun stadyumda oynamayı planladığı bir maç olmazsa stadyumu köyler ligi için kullanabileceğiz. Böylelikle karşılaşmaları izlemek isteyen ve maçların köylerde olmasından dolayı gidemeyenler için avantaj yaratmış olacağız.” şeklinde konuştu.

Haftaya oynanacak çeyrek final maçları için stadyumun müsaitlik durumu bugün Federasyon tarafından açıklanacak program doğrultusunda belli olacak. Diğer yandan olası bir değişiklikte maçların Sultaniye Köyü Sahası’nda oynanacağı belirtildi.

Çeyrek Final heyecanının yaşanacağı karşılaşmalar bu hafta sonu başlıyor. Cumartesi günü Hamidiye ve Akçakoyun saat 11.00’de M. Fehmi Gerçeker stadında karşı karşıya gelecek. Hemen ardından saat 13.00’de Beylik ile Ortasarıbey Çeyrek Final heyecanını yaşayacak. Pazar günü de devam edecek karşılaşmalarda Gönü ve Yenikaraağaç mücadele edecek. Haftanın son Çeyrek Final maçı saat 13.00’te Keşlik ve Subaşı arasında oynanacak.

Leave a Reply


bir × = 4