Browse > Home / Haber / Komagene Karacabey’de

| Subcribe via RSS

Komagene Karacabey’de

Kasım 25th, 2011 Posted in Haber

komagene-1

Türkiye’de etsiz çiğ köftenin önde gelen markalarından olan Komagene, Ziraat Bankası karşısında yeni açılan şubesiyle hizmete başladı.

İşletmeciliğini Ayhan Sanlı’nın yaptığı işyeri, önceki gün düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi. Açılış duası ve hayırlı olsun dilekleriyle kesilen kurdelenin ardından açılışa katılan misafirler, işyerini gezerek alışveriş yapma imkânı buldular.

İşletme sahibi Ayhan Sanlı ise Komagene’nin ne anlama geldiğini ve hizmetlerinden şu şekilde bahsetti:

komagene-2

“Komagene aslında bir bölgenin adıdır. Urfa yöresine milattan önce ‘Kommagene’ denmekteydi. Urfa’dan çıkan ve geleneksel bir tat olan çiğköfte’nin doğuşu da burada gerçekleşiyor. Şehirde bir sebepten ötürü ateş yakmak yasaklanınca, bir avcı vurduğu ceylanın etini taşla ezerek kıyma kıvamına getirmiş. Eti bulgur, biber ve tuzla karıştırdıktan sonra çiğ köfteyi hazırlamış ve bu şekilde geleneksel bir tat olarak günümüze kadar gelmiştir.”

komagene-3

Açılışa özel fiyatlarla hizmete girdiklerini belirten Sanlı, ayrıca her ayın 15. gününde tüm Türkiye’de ortak yürüttükleri kampanya hakkında bilgi verdi. Her ayın 15’inde tüm Komagene dükkânlarında, alınan çiğköftenin yarısı kadarını da bedava olarak müşterilere sunacaklarını belirten Sanlı, ilçe halkının Komagene farkını tatmalarını tavsiye etti.

komagene-4

Etsiz çiğ köftenin yanında dürüm, içli köfte, meze çeşitleri, tatlı çeşitleri, Osmanlı şerbetleri ve nar ekşisinin de yer aldığı dükkân, tasarımı ve kalitesiyle ilçe halkından tam not aldı.

Leave a Reply


sekiz − 4 =