Browse > Home / Haber / Belediye’ye 1.8 milyonluk ‘S’ plaka morali

| Subcribe via RSS

Belediye’ye 1.8 milyonluk ‘S’ plaka morali

Temmuz 5th, 2011 Posted in Haber

ergun-koc1

Geçtiğimiz Haziran ayında olağanüstü bir toplantı gerçekleştirerek, Belediye Başkanı Ergün Koç’un halk arasında servis plakası olarak bilinen ‘S’ plaka satışına ilişkin önerisini oy çokluğu ile kabul eden Belediye Meclisi Üyeleri şu günlerde Belediye kasasına girecek 1.8 milyon liralık yeni gelir kaynağının sevincini yaşıyor. Belediye Başkanı Ergün Koç, Encümen tarafından yapılan ilk parti satışlar sonrasında yaptığı açıklamada “Belediyemize yoktan var ettiğimiz bir girişimle büyük bir mali kaynak sağladık. Karacabey’de hiç durmadan yeni projeler üretiyoruz. Yeni mali kaynağımızla yatırım ve hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

Belediye Meclisi kararı doğrultusunda şirketlere 5, gerçek şahıslara 2 adet ‘S’ plaka satışına izin veren Encümen Üyeleri, geçtiğimiz Cuma günü ve dün yapılan satışlarda toplam 42 adet plaka satışına onay verdi. 35 bin lira muhammen bedel ile açılan satış işlemlerinde ‘S’ plakaların adedi 35 bin 500 liradan alıcı buldu. İlk anda 42 adet plaka satışının yapıldığı belirtilirken, geriye kalan 8 adet ‘S’ plakanın ise önümüzdeki Cuma günü yasa gereği pazarlık usulü ile işlem göreceği açıklandı. Satışlar 15 gün arayla tekrarlanabilecek. Bu statüye giren plakaların iki yıl süreyle devredilmeyeceği kaydedildi.

Belediye Başkanı Ergün Koç, olağanüstü Belediye Meclisi toplantısında muhalefet partilerine mensup bazı Meclis Üyelerinin ret oylarına rağmen, Karacabey Belediyesi’ne yeni ve önemli bir ek gelir kaynağı kazandırdıklarını söyledi. “Bir mali gelir projesi ürettik ve ilçemize yoktan var edilen yeni finansman kullanma imkânı sağladık.” diyen Başkan Koç, Karacabey’in aydınlık geleceğine taş koymak isteyen ve yeni yatırımlara engel olmaya çalışan bir muhalefet anlayışının herkesin gözleri önünde gerçekleştiğini ve bunun takdirini Karacabey halkına bıraktığını bildirdi.

İlçeyi her bakımdan modern şehirleşmenin basamaklarını atlatmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Koç, “Yapılamayanları yapmak, rüya denilenleri gerçekleştirmek ve özlenenleri halkımızla buluşturmak bizim yol haritamız olmuştur. Sürekli yatırım yapmanın heyecanını ve kıvancını halkımızla paylaşmak ise, en büyük mutluluğumuz kaynağımızdır.” diye konuştu.

Leave a Reply


dokuz − = 8