Browse > Home / Haber / DSP Genel Başkanı’nın Beylik çıkartması

| Subcribe via RSS

DSP Genel Başkanı’nın Beylik çıkartması

Ağustos 9th, 2010 Posted in Haber

dsp-1

DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker, İlçe Başkanı Nuri Uzel ve yönetimin konuğu olarak önceki akşam Karacabey’e gelerek, 12 Eylül’de gerçekleştirilecek olan referandum seçimleri için ‘Hayır’ oyu kullanılması önerisinde bulundu.

Önceki akşam Karacabey’e gelen Dr. Masum Türker’e, DSP Bursa İl Başkanı Murat Özbilge, DSP İstanbul Milletvekili Hüseyin Mert, Gürsu İlçe Başkanı Bülent Tugci ve  partililer Nurhan Başoğlu, Kadir Evren, Hüseyin Kul, Tuncer Ertürk eşlik etti.

İlçe Başkanı Nuri Uzel ve DSP’li vatandaşların konvoy halinde, Karacabey girişinde karşıladığı Dr. Masum Türker saat 21.15’te ilçeye geldi. Cumhuriyet Alanı’nda vatandaşlarla konuşan Türker daha sonra konvoyla birlikte Beylik Köyü’ne gitti. Burada tek tek köy halkıyla selamlaşan Türker köy esnafını da unutmadı.

dsp-2

Köy muhtarı Süleyman Ersen’den köylünün ve çiftçinin sorunları hakkında bilgi alan DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker, üreticinin hakkını alması için 12 Eylül’de ‘Hayır’ oyu kullanılmasını istedi.

Türker, Beylik Köyü’nde halka şöyle seslendi:

“Biz DSP olarak referanduma onay vermeyeceğiz. Çünkü biz 12 Eylül’de 5 general’in yaptığı ve bunun AKP tarafından devamı olan anayasaya onay vermeyiz. Anayasa dayatılarak yapılmaz eğer yapsaydık insanların, gençlerin özgürlüklerini kısıtlayarak içeri atan o 5 generalden farkımız kalmazdı.’’ dedi.

dsp-3

Bir köylünün Dr. Masum Türker’e Başbakan’ın 3 çocuk yapın önersini anısatması üzerine; “O söyler, o hep söyler önce Seka Kâğıt Fabrikası’nı sonra Seydişehir Alüminyum Fabrikası’nı daha sonra da Telekom’u sattılar. Şimdi dinleme yapıyorlar, eğer dinlemelerde çocuğu olmayan bir ailenin konuşmalarını dinlediyse onlar kavga etmesi diye söylüyordur.” yanıtı, gülüşmelere neden oldu.

dsp-4

Yolda panik…

DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker ile birlikte gelen heyet, Beylik Köyü’nden çıkarken bir kişinin konvoyun önünü keserek araçları durdurması kısa süreli bir paniğe yol açtı.

Araçlara yaklaşan kişi, DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker ve beraberindeki heyeti evinde yemeğe götürüp misafir etmek istemesini açıklaması sonrası, endişe yerini mutlu bir tebessüme bıraktı.

Recep İnan adlı kişinin  davetini kabul eden Dr. Masum Türker, eve gittiğinde hazırlanan sofrayı görünce; “Çok güzel hazırlık yapmışsınız. Güzel bir sürpriz. Fakat, ya davetinizi kabul etmeseydim bu kadar hazırlık boşa mı gidecekti.” dedi.

Ev sahibi Recep İnan’da; “Sizin ne kadar alçak gönüllü olduğunuzu çok iyi biliyorum. Daveti kabul edeceğinizden emindim.” diyerek hazırlanan mantıyı hep birlikte yedikten sonra ilçeden ayrıldı.

Leave a Reply


9 + = onyedi