Browse > Home / Haber / Panko Birlik hizmet ağını büyütüyor

| Subcribe via RSS

Panko Birlik hizmet ağını büyütüyor

Mart 19th, 2010 Posted in Haber

panko-birlik-1

Balıkesir - Bursa Pancar Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karahasanoğlu, geçtiğimiz yıllarda Benzerler Gıda olarak hizmet veren işletme binasını bünyelerine kazandırdıklarını açıkladı.

Dün Ziraat Odası Başkanı Nuri Karaca ile birlikte konuyla ilgili bir açıklama yapan Karahasanoğlu, Pankobirlik’e kazandırılan bu  yer sayesinde üyelerine daha iyi olanaklar sağlayacaklarını ifade etti.

Yeni alınan yerin şu an ilçede hizmet verdikleri Balıkesir Bursa Pancar Üreticileri Kooperatifi Satış Mağazası’nın arka kısmında kaldığını belirten Karahasanoğlu, toplam 8 bin 450 metrekare alan üzerine kurulu işletmede iki adet bin 675 metrekare, bir adet te bin metrekare depoların yanı sıra 313 metrekare idari binanın mevcut olduğunu vurguladı.

panko-birlik-2

Yeni alınan yerde ayrıca günlük 200 ton kapasiteli mısır kurutma ünitesinin de mevcut olduğuna dikat çeken Hasan Karahasanoğlu, üyelerin ihtiyaçları adına buraları en iyi şekilde kullanacaklarının altını çizdi.

Önümüzdeki günlerde mazot işine de gireceklerine dikkat çeken Balıkesir Bursa Pancar Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karahasanoğlu, amaçlarının çiftçiyi tefecinin elinden kurtarmak olduğuna dikkat çekti.

Söz konusu yeri almak için kendilerine yetki veren Balıkesir - Bursa Pancar Üreticileri Kooperatifi Başkan Vekili Hüseyin Danç ve yönetim kurulu üyeleri Veli Alan, Cemal Bangür ve Ramazan Ülker’e de teşekkür eden Karahasanoğlu, söz konusu yerde yapılacak bazı tadilat çalışmalarının ardından gerçekleştirilecek açılış töreni ile faaliyete devam edeceklerini duyurdu.

Yeni alınan tesisle çiftçiye daha iyi hizmetler sunulacağını belirten Karacabey Ziraat Odası Başkanı Nuri Karaca da, ön tafarta bulunan satış mağazasının yeni düzenlemenin ardından şhow room olarak faaliyetine devam edeceğini vurguladı.

Ziraat Odası olarak çiftçiler adına atılan bu adımı olumlu bulduklarını belirten Karaca, burada büyük hizmetler sunulacağına inandıklarını belirtti.

Yeni alınan işletmeyi basın mansuplarıyla birlikte gezen Balıkesir - Bursa Pancar Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karahasanoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Nuri Karaca, tatlı ikramıyla kutlama yapmayı da ihmal etmedi.

Leave a Reply


3 − bir =