Browse > Home / Haber / ‘Gerekirse dedektif de olurum’

| Subcribe via RSS

‘Gerekirse dedektif de olurum’

Ağustos 4th, 2009 Posted in Haber

dedektif1

MHP Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, Başkan Koç’un eleştirilerine yanıt verdi. Doğruoğlu; “Sayın Koç nerede kaldığını sormuş. Ben Hüsnü Doğruoğlu. Nerede kaldığınızı hatırlatayım. Geçen yıl Demokrat Parti’de Belediye Başkanıydınız. Şu andaki partiniz hakkında da söylemediğinizi bırakmadınız. Hatırlamak için gazete arşivlerine göz atmanız yeterli olacaktır. Unuttuysanız bunu zaman zaman size hatırlatırım. Peki ya seneye neredesiniz?”dedektif4

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, geçtiğimiz hafta içerisinde Belediye Başkanı Ergün Koç’un kendisini hedef alan eleştirilerine yanıt verdi.

Belediye’de kalite aradığını bir kez daha açıklayan MHP’li meclis üyesi Hüsnü Doğruoğlu, dün partisinin ilçe binasında yaptığı basın toplantısına;  MHP İlçe Başkan Vekili Kani Bereket, Yönetim Kurulu Üyeleri Elvan Oduncu, Mevlit Bakkal, Birol Şahin, Hakkı Zenginer ve Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Akbay ile Fahri Köfteci de katıldı.

dedektif-2

Kendisinin kaliteye önem verdiğini vurgulayan Doğruoğlu, Başkan Koç’un ‘nerede kalmıştık’ sorusuna da yanıt olarak, gazete arşivlerine bakmasını önerdi. Daha önce Demokrat Partisi bayrağı altında AKP’ye verip veriştiren, bölge milletvekili için demediğini bırakmayan ve şimdilerde hepsini unutup kol kola pozlar veren bir kişinin, kaliteden anlamamasını normal olarak gördüğünü belirten Hüsnü Doğruoğlu, Karacabeyliler için gerekirse dedektif de olabileceğini ileri sürdü.

dedektif3

MHP Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, Başkan Koç’un açıklamalarına yanıt olarak yaptığı basın açıklamasında şu ithamlarda bulundu:

“Başkanımız Ergün Koç’un Karacabey basınında MHP’li belediye meclis üyeleri ve şahsım adına yaptığı anlamsız açıklamaları esefle kınıyoruz.

Yörem Gazetesi’ndeki başlığına yanıtım: Gerçekçi projelerin planlamasını Karacabey halkına ve belediye meclisine sunmasını, geçen 4 ayın hesabını vermesini istiyorum.

Takip Gazetesi’ndeki başlığına yanıtım: Karacabey halkının seçtiği, Karacabey’in çıkarlarını koruyacak ve hesabını soracak kaliteli-kalite belgeli teknik (mühendis) dedektifiyim.

Haber Gazetesi’ne neden MHP’li meclis üyeleri için açıklama yapmadığını soruyorum! Yoksa bu basın organını yok mu sayıyorsunuz?

Meltem Gazetesi’ne ise, Sayın Koç  MHP’li meclis üyeleri için ‘Sizi anlamakta güçlük çekiyorum’ demiş. Haklısınız Sayın Koç, bu güne kadar MHP’li meclis üyeleri gibi kaliteli, bilgili, tecrübeli ve eğitimli bir ekip ile çalışmadığınız için bizi anlamamanız çok normaldir.

Bizi anlayabilmeniz, belli bir kalite seviyesine ulaşabilmeniz için sizleri eğitip bilgilendireceğiz ki aynı frekansta buluşabilelim.

Kalite sisteminde çıkar karesi değil kalite üçgeni vardır.

Bunlarda kalite, maliyet ve süredir. Sizin şahsıma yaptığınız 2 soruyu içtenlikle,  40 yıllık siyasi birikime sahip olan MHP’nin meclis üyesine ve soyadıma yakışır şekilde belgeleriyle yanıtlayacağım.

Daire amirlerine sahip çıkın…

Sizden ricam Karacabey’in geleceği için Belediye’deki personellerimize ve daire amirlerimize sahip çıkın darp ettirmeyin yerlerini değiştirip mutsuz ve huzursuz etmeyin. Siz sahip çıkmayacaksanız meclis üyeleri olarak biz sahip çıkacağız. Kaliteli bir yönetim sergileyin ki personellerinizi koruyun ve mutsuz etmeyin. Belediyedeki mali işlere, yani maliyete sahip çıkın. Olan biteni öğrenin ve önce esnaflarımıza olan borçlarınızı ödeyin. Bu konuda belge göstermeme gerek yok. Sizin imzanız ile gönderilmiş belgeler gerçeği ortaya koyuyor.

Gelelim üçgenin 3 üncü aksına yani süreye Atalarımız ne güzel söylemiş ” Vakit nakittir.” diye Karacabey Belediyesini ‘örnek’ bir Belediye yapacaksak zaman yönetimini ve iş planlamasını yapmayı öğrenmenizi tavsiye ederim. İş planlamasını MHP’ li meclis üyeleri  ve muhalefet partilerinin meclis üyeleri olarak sizden istiyoruz.

Anlamanız için konuyu biraz açmak istiyorum 29 Mart’tan bugüne kadar 4 ay oldu. Bugüne kadar 100 günün hesabını Karacabey halkına vermiş olmalıydınız. Bu yıl ne işler yapacağınızı, hangi zaman diliminde ve hangi paralar ile gerçekleştireceğinizin planlamasını, yaptığınız işlerin ne kadarının hayata geçtiğini, öngörülen süre içeresinde gerçekleştiremediyseniz nedenlerini ve bu süre zarfında harcanan paraların gelir - giderinin hesabını Karacabey halkına ve biz Belediye meclis üyelerine bir rapor ve tablo ile açıklamalıydınız.

MHP’li meclis üyeleri ve muhalefet partilerinin meclis üyesi arkadaşlarım her meclis toplantısında bir planlama istememize rağmen hala somut ve yazılı belgeler alamadık.

Sayın Koç, şimdi sorduğunuz 2. soruya yanıt veriyorum. Belediye’de olup biteni bilmediğiz gibi AKP Karacabey ilçe teşkilatında olup bitenleri de bilmiyorsunuz. Aynı şekilde  AKP ilçe teşkilatı da Sayın Koç’un ne yapacağını ya da ne yapmak isteğini bilmemektedir.

CEVAP : 1-  Sayın Koç, 29 Mart yerel seçimlerinde önce şuanda meclis üyesi olmaktan gurur duyduğum MHP’nin ilçe yöneticilerinden, CHP’nin ilçe yöneticilerinden ve AKP’ nin ilçe yöneticilerinden teklifler aldım ve görüştüm. Siz o zaman  DP’nin Belediye Başkanıydınız. AKP’ye geçtiğiniz anda partiyi nasıl karıştırdığınızı tüm AKP’liler ve Karacabey halkı yakınen biliyor. Sizin AKP’ye gelmeniz ile ilçe yönetiminde ki kargaşa ve aday listelerindeki karmaşaların başlaması ile Noter tasdikli bir ihbarnameyle AKP’den meclis üyesi adayı olmayacağımı, o zamanki ilçe yönetimine yazılı olarak elden ve noter kanalıyla gönderdim.  Ardından da  partim MHP’ den aday adayı oldum.

Yalvaran sen değil miydin?

Siz değil miydiniz? aday listelerinin verileceği pazar sabahı telefon ile beni arayan ”Dostum çok yorgunum sana ihtiyacım var görüşelim, konuşalım isterseniz listenin 1 sırasını, isterseniz kontenjanın 1 sırasına sizi yazacağım” diyen ve ikna etmek için yalvaran. Bu görüşmeye AKP İlçe Başkanı Adem Surguç da şahittir. Bende size MHP ile anlaştığımı, artık görüşmek istemedeğimi adımın ve resimlerimin kullanılmaması için partiye ihbarname gönderdiğimi söylememe rağmen şimdi böyle bir soruyu bana Karacabey halkını yanıltmak için nasıl soruyorsunuz. Pes doğrusu!…

CEVAP : 2 -  Bir mühendis olarak geometrik şekil ve tasarımı iyi bilirim. Tabiki 25 yıllık iş hayatımdaki tecrübem ile yöneticiliği de, ekip, departman ve fabrika yönetmeyi de iyi bilirim. Sayın Koç, size soruyorum Belediyemizin personeli olan (aynı zamanda meclis üyesi olarak benimde personelim olan) Yazı İşleri Müdürümüz sayın Talih Düzgören’e sahip çıktınız mı? Meclis toplantılarında ‘burası bakkal dükkanı değil’ dediğiniz Karacabey Belediyesi’ni böyle mi yönetiyorsunuz?

Sizi göreve davet ediyorum?

Personelim olan Yazı İşleri Müdürü’mü Belediye içerisine elini kolunu sallaya sallaya giren ve darp eden akrabanız Ö.Y’e için yasal işlem yaptınız mı? Varsa bu belgeyi Karacabey medyasına ve Karacabey halkına sunmanızı bekliyorum. Eğer yasal süreç başlatmadıysanız, sizi görevinizi yerine getirmeye davet ediyorum.

Yöneticilik; çalıştırdığınız personeli korumak ve bundan sonra oluşabilecek olaylar için   tedbir almaktır.

Sayın Koç, 35 yıllık memuriyet hayatınız  için sizi kutluyorum.

Nerede kaldığınızı sormuşsunuz? Hatırlamanız için gazetelere bakmanızı öneririm. Geçen yıla kadar DP’nin Karacabey Belediye Başkanıydınız. Bu süre zarfında AKP Karacabey ilçe teşkilatına ve AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu’ya söylemedik laf bırakmadığınızı şimdi ise kol kola dolaştığınızı ve eleştirdiğiniz AKP’nin içerisinde olduğunuzu hatırlatırım. Ya seneye neredesiniz?

Efendim biz MHP Karacabey Belediye Meclis Üyeleriyiz. Daha yeni başlıyoruz …”

Doğruoğlu’ndan Başkan Koç’a sorular…

Öte yandan Basın açıklamasında Başkan Koç’un yanıtlaması için sorular da yönelten Doğruoğlu, sorularını Karacabey halkıyla paylaştı:

“1-Tahıl dükkanlarının yıkılacağını söylüyorsunuz. O halde kaldırımları neden yenilemeye çalışıyorsunuz? Kırım neden bu kadar uzun sürüyor? Kaldırımları hangi firma kırıyor? Yolun iki tarafında kaldırım olmasına rağmen neden bir tarafı kırılıyor?

2-Halı Sahası yıkımında karşılıklı yazışarak tozu dumana kattıktan sonra, Başpınar’a ne sözü verdiniz ki davasından vazgeçmesini sağladınız?

3-Ankara rüzgarı her estiğinde Belediye içerisinde darp, kavga mı olacak? Bunu önlemek için nasıl bir yönetim sergiliyeceksiniz?”

One Response to “‘Gerekirse dedektif de olurum’”

  1. Kocaboz Says:

    muhalefet dediğin böyle yapılır.MHP li meclis üyelerini kutluyorum.Hüsnü bey in söylediği sözlerin hiç birinde yalan ve yanlış birşey bulamadım bakalım sayınkoç bu sefer neler diyecek.MHP yi bu etkili muhalefetinden dolayı bir kez tebrik ederim.Keşke oyumu bende bu ekibe verseydim


Leave a Reply


1 + dokuz =