Browse > Home / Haber / ‘19 Mayıs direnişin sembolüdür’

| Subcribe via RSS

‘19 Mayıs direnişin sembolüdür’

Mayıs 19th, 2017 Posted in Haber

Murat Tanrıverdi

Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Murat Tanrıverdi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Açıklamasında 19 Mayıs’ın aziz Türk milletinin hafızasında yer almış en önemli günlerden biri olduğuna dikkat çeken Tanrıverdi, “19 Mayıs, ulusal bağımsızlık mücadelemizin başladığı gün olarak tarih sayfalarında yerini almıştır.” dedi.

19 Mayıs’ın direnişin bir sembolü olduğuna vurgu yapan CHP İlçe Başkanı Murat Tanrıverdi, şunları kaydetti: “Birinci Dünya Savaşı’nın yorgunluk ve yıkımını omuzlarında taşıyan Türk milleti, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında toplanarak, bağımsızlığını yeniden kazanmak üzere ‘Milli Mücadele’ye başlamıştır. Verilen bu bağımsızlık mücadelesi dünyanın birçok mazlum milletine de örnek olmuştur. Amasya Genelgesi’nde, ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararlılığı kurtaracaktır’ denilerek, bütün teslimiyetçilerin, mandacıların, himayecilerin önü kapatılmıştır.

Elbette ki 19 Mayıs tarihi bir başlangıçtır; Türk milletinin üzerinde yaşadığı toprakları zorla istila etmek isteyen sömürgecilere ve yerli işbirlikçilerine meydan okuyarak, ‘ya bağımsızlık ya ölüm’ felsefesiyle yeniden bir diriliş mücadelesine başlanmıştır. ‘Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz’ ve ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Ulu Önder’imizin bu günü gençlere bir bayram olarak hediye etmesi boşuna değildir.

Bugün de bizlere düşen görev, 19 Mayıs ruhuyla Atatürk’ün mirası olan Cumhuriyetimizi ve onun demokratik değerlerini korumaktır. Ayrıca, kendi şahsi hırsları için bütün yönetim sistemimizi değiştirmeye çalışanlarla mücadeleye devam etmektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Örgütü adına tüm halkımızın ve özellikle gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet dileyerek, şükran ve minnetle anıyorum.”

Leave a Reply


1 + üç =