Browse > Home / Haber / ‘Rengârenk Karacabey Panayırı’ bugün başlıyor

| Subcribe via RSS

‘Rengârenk Karacabey Panayırı’ bugün başlıyor

Mayıs 19th, 2017 Posted in Haber

rengacc82renk-karacabey-panayiri-1

Son dönemde gerçekleştirdiği kültürel, sportif, sosyal ve turizm öncelikli faaliyetlerle, Bursa ve Türkiye gündeminde adından sıkça söz ettiren Karacabey’de, etkinlikler dizisi tüm hızıyla sürüyor.

Karacabey’de bu kez, bugün başlayacak olan ve 3 gün boyunca birbirinden güzel etkinliklerin yer alacağı ‘Rengârenk Karacabey Panayırı’nın coşkusu yaşanacak. Organizasyonun eksiksiz olması adına ekipler hazırlıklarda sona geldi.

‘Rengarenk Karacabey Panayırı’ kapsamında; konserler, klasik araçlar sergisi, cirit ve okçuluk müsabakaları, mehteran gösterisi, hayvan panayırı, çocuk ve yetişkin yarışmaları, güvercin uçurma yarışmaları, DJ eşliğinde tüm gün müzik dinletisi, bireysel ve takım spor turnuvaları, yağlı güreşler, eko ürünler pazarı ve alışveriş şenliği gibi çok sayıda etkinlik yer alacak. Belediye Başkanı Ali Özkan, bugün saat 14.00 itibariyle start alacak etkinliklere tüm vatandaşların davetli olduğunu duyurdu.

rengacc82renk-karacabey-panayiri-2

‘Heyecan bir an olsun dinmeyecek’

Etkinliklerde yarın saat 13.30′da gerçekleştirilecek 3. Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri’nin kıyasıya rekabete sahne olması beklenirken, Rengârenk Karacabey Panayırı’nda düzenlenecek konserlerin de organizasyona ayrı bir renk katması bekleniyor.

Bu doğrultuda ayrıca, bu akşam saat 20.30′da sanatçı Baha, sevilen şarkılarını Karacabeylilere seslendirecek. 20 Mayıs Cumartesi (yarın) akşamı saat 20.30′da Türk Halk Müziği konserinin yer alacağı panayırda, 21 Mayıs Pazar akşamı saat 20.30′da da Nida Şan konseri gerçekleştirilecek.

‘Tüm vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya bekliyoruz’

Yarın saat 13.00′te protokol açılışının gerçekleştirileceği etkinliklerin ilçenin tanıtımı adına büyük öneme sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey-Bandırma asfaltı üzerinde, ilçeye 6 km uzaklıktaki Karasu Merası’nda gerçekleştirilecek panayıra tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

Karacabey’in sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin gün yüzüne çıkarılması adına büyük efor sarf ettiklerini kaydeden Başkan Özkan, baharın nefis havasının teneffüs edildiği şu günlerde, tüm vatandaşların bu coşkuya ortak olarak etkinlikler boyunca aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebileceklerini ifade etti.

Leave a Reply


6 − = bir