Browse > Home / Haber / Beyza Cabri’ye bir ödül daha

| Subcribe via RSS

Beyza Cabri’ye bir ödül daha

Mayıs 19th, 2017 Posted in Haber

beyza cabri

Bu yıl 48. Düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye finalinde, Biyoloji dalında Bursa birincisi olarak katılan Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi Öğrencisi Beyza Cabri, 4. olarak teşvik ödülüne layık görüldü.

Final sergisi, Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Salonu’nda 08-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlendi. Türkiye genelinde 13 bin 940 proje başvurusu arasından, 12 bölge merkezinde yapılan değerlendirmelerin sonucunda birinci belirlenen 12 daldan 220 proje finalist olarak sergiye katıldı.

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada, “Okulumuzun 4. Yılında, Türkiye finali Biyoloji dalında 4. olarak teşvik ödülü kazanan öğrencimiz Beyza Cabri ile emeği geçen Danışman Öğretmen Biyoloji Öğretmenimiz Mübeccel Aka’yı tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz. Ayrıca, bu uzun maratonda bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Karacabey Kaymakamımız Sayın Dr. Yusuf Gökhan Yolcu’ya, Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin Dingin’e de teşekkür ederiz.” denildi.

beyza-cabrie28099ye-bir-occ88ducc88l-daha-2

Elde edilen bu başarı üzerinde açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, “Bu önemli başarıda emeği geçen okul idaremizi, öğretmenlerimizi, yarışmaya katılım gösteren tüm öğrencilerimizi ve onların velilerini tebrik ediyorum. Türkiye genelinde alınan bu başarı ilçemizi sevindirmiş ve beklentilerimizi daha da arttırmıştır. Bundan sonraki yıllarda bu başarılarımızın artarak devam edeceğini düşünüyorum.” dedi.

beyza-cabrie28099ye-bir-occ88ducc88l-daha-3

Leave a Reply


bir + 7 =