Browse > Home / Haber / Gizem’in gururlandıran başarısı

| Subcribe via RSS

Gizem’in gururlandıran başarısı

Mayıs 19th, 2017 Posted in Haber

gizemin-gururlandiran-bascca7arisi-3

Karacabey ve Yeniköy’de börekleri ile ünlü Hüseyin Yüce’nin torunu olan Gizem Meral, Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nü birincilikle bitirerek sevenlerini gururlandıran bir başarıya imza attı.

Sedat ve Gülhan Meral’in kızı olan Gizem, ilkokulu Atatürk İlkokulu’nda okuduktan sonra İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde girdiği üniversite sınavında Edremit’te Bilgisayar Programcılığı okudu. Burada okul ikincisi olan Gizem Meral, dikey geçişle Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde eğitimine devam etti.

Başarıdan başarıya koşan Gizem, Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nü de okul birinciliği ile tamamlayarak ailesini ve sevenlerini gururlandırdı.

Önceki gün gerçekleştirilen mezuniyet töreninde birincilik plaketini İstatistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sinan Saraçlı’nın elinden alan Gizem Meral, yüksek lisans yaparak akademisyen olmak istediğini belirtti. Gizem Meral ayrıca, eğitimi sırasında Dayı Karacabey Yarımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden burs aldığını belirterek, dernek yöneticilerine de teşekkür ettiğini söyledi.

Gizem Meral’in ağabeyi Sercan Meral de, Karacabey’de bisiklet tutkunu olarak biliniyor. Sercan Meral, bisikleti ile Antalya’ya gidip gelişi de Yörem Gazetesi tarafından haber yapılmıştı.

Leave a Reply


iki × = 16