Browse > Home / Haber / Belediye’den modernleşme hamleleri

| Subcribe via RSS

Belediye’den modernleşme hamleleri

Mayıs 1st, 2017 Posted in Haber

belediye-1

Emirsultan Mahallesi’nde Belediye tarafından inşa edilen ‘Beşgen Park’ın açılışında konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, altyapıya aktarılan önemli kaynakların ilçenin önümüzdeki 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunun altını çizerek, kentin modern bir görünüme kavuşturma adına üst yapıda da önemli başarılar elde ettiklerine vurgu yaptı.

Karacabey Belediyesi, kentin modern bir görünüme kavuşması adına peşpeşe gerçekleştirdiği semt parkları açılışlarına yeni bir halka daha ekledi.

Karacabey’in tüm ilçe girişlerinde gerçekleştirilen rekreasyon ve yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra, kent genelinde yeni açılan semt parkları ile çağdaş bir görünüm kazanan kentte, son olarak Emirsultan Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen ‘Beşgen Park’, semt sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen açılış törenine; AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Ayhan Sağlam, Emirsultan Mahalle Muhtarı Murat Önal, protokol mensupları ve mahalle muhtarları ile birlikte semt sakinleri hazır bulundu.

belediye-2

“Karacabey’i güzel günler bekliyor”

Açılış töreninde konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hükümet tarafından gerçekleştirilen devasa projelerin yanı sıra; Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatları son sürat devam eden 170 trilyonluk alt yapı çalışmaları ile birlikte, kentin adeta bir şantiye alanına döndüğüne vurgu yaptı.

Başkan Özkan, kentteki 40 yıl önce yapılan kanalizasyon, içme suyu şebekesi, atıksu arıtma istasyonu gibi tesislerin, süreç içerisinde büyüyen ve gelişen Karacabey için yetersiz kaldığını ve işlevselliğini de önemli ölçüde yitirdiğini dile getirdi.

Bursa’nın en uzun sahillerinde turistik tesis inşaatları, longoz ormanlarının turizme açılması, elektrik hatlarının yenilenme çalışmalarının da hızla sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in parmakla gösterilen örnek bir kent olacağına vurgu yaptı.

belediye-3

‘Çalışmalar için halkımız sabır ve hoşgörü gösterecektir’

Altyapıdaki hummalı çalışmaların da önümüzdeki 2 yıl süreceğini belirterek, vatandaşların makineli ve makinesiz bazı çalışmalardan az da olsa olumsuz etkilenebileceklerini kaydeden Ali Özkan, bu konuda vatandaşların gerekli sabır ve hoşgörüyü göstereceğine yürekten inandıklarını sözlerine ekleyerek, hassasiyetleri için şimdiden teşekkürlerini sundu.

SERHAT ELBİ

One Response to “Belediye’den modernleşme hamleleri”

  1. MURAT ÖNAL Says:

    İnsanlar mutlu olur ya,en son haneyi mutlu etmek güzel bir şey.Emeği geçenlere teşekkürler.Benim için heykelde ki parktan daha güzel oldu.


Leave a Reply


+ beş = 11