Browse > Home / Archive: Ocak 2007

| Subcribe via RSS

Huzur geldi derken Yılmaz yaralandı

Ocak 31st, 2007 | 7 Comments | Posted in Haber

 

Ersel Yılmaz

Karacabey’de huzursuzluk yaratan hırsızlık olaylarından bazılarının failleri yakalanıp adalete teslim edilirken, Çarşamba günü Karacabeyliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ersel Yılmaz’ın (35) ayağından vurulmasını, bazı vatandaşlar ¨huzura sıkılan kurşunlar¨ olarak yorumladı. More »

Mergen acı konuştu

Ocak 30th, 2007 | 2 Comments | Posted in Haber

Hasan Duman

   KÖ?E YAZISI / HASAN DUMAN

 

    Ziraat Odası seçimleri yaklaştıkça Karacabey’deki hararet tepeye vurmaya başladı.

    Geçen hafta içinde; ¨AK Parti İlçe Başkanı Halit Türkkan aday olmamı istedi.¨ açıklamasıyla adaylığını duyuran Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Orhan’a tokat gibi yanıt Ferti Mergen’den geldi.

   

¨?erefinle istifa et. Borsa’nın adın kullanma.¨

Mergen’in yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ciddi sözler dikkat çekiyordu:

    ¨Sayın Orhan, bazı önemli sivil toplum örgütlerinin de arkasında olduğunu ifade etti… Yönetim olarak bu kurumu siyasetten uzak tutacağımızı konuşmuş ve bunun için de şerefimizle söz vermiştik… More »

‘Önemli projeleri hayata geçireceğiz’

Ocak 30th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

dogan-orhan.JPG
6 ?ubat 2007 Salı günü gerçekleştirilecek Karacabey Ziraat Odası genel kurulunda, 16 yıllık Oda Başkanı Nuri Karaca’dan sonra, Oda’nın Orhaniye Köyü delegesi ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doğan Orhan’da dün düzenenen basın toplantısında başkanlığa aday olduğunu açıkladı. More »

Karacabey’de yeni bir lezzet durağı : BALABAN

Ocak 30th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

Balaban Pide

    Karacabey’deki kebap ve pide salonlarına dün bir yenisi daha eklendi. Runguçpaşa Mahallesi, Hüseyin Oruç (Peker) Düğün Salonu bitişiğinde lezzet dünyasına adım atan Balaban Kebap salonu, damak tadına düşkün olanların büyük ilgisiyle karşılaştı.

    İlçede uzun yıllar döner, lahmacun ve kebap çeşitlerinde ustalık yapan Nesih Balaban, dün kendine ait iş yerini açmanın mutluluğunu yaşadı. Sabah ve akşam çorbalarının da yer aldığı lezzet mekanında, pide, kebap ve döner çeşitleri müşterilerin beğenisine sunuluyor.

    BALABAN Pide ve Kebap Salonu’na 676 94 93 ve 676 58 92 numaralı telefonlardan özel siparişler de vermek mümkün.

Gül, Kırmızı Çizgi’de

Ocak 30th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

Erhan Gül


CHP Karacabey eski İlçe Başkanı Erhan Gül, Kanal D’de bu akşam saat 22.00’de yayınlanacak ¨Kırmızı Çizgi¨ programının konuğu olacak.

    Nihat Duru’nun sunduğu programda, ülke gündeminde yer alan son konular tartışılacak. Yaklaşık iki saat sürmesi beklenen siyasi içerikli programda, CHP eski İlçe Başkanı Erhan Gül, Kıbrız, AB süreci, Hırant Dink’in öldürülmesi, Kuzey Irak, Milli Eğitim sorunları ve Ortadoğu gibi konularda görüşlerini açıklama fırsatı bulacak.

Sedat Okumuş

Aşama’da ortak sınav sevinci

Ocak 30th, 2007 | 2 Comments | Posted in Haber

Aşama Ortak Sınav

Karacabey Aşama Dershanesi’nin de aralarında buunduğu Bursa Özel Dershaneler Birliği Platformu tarafından 20 – 21 Ocak 2007 tarihlerinde düzenlenen Ortak Başarı Ölçme Sınavı sonuçları dün açıklandı. İlçede ilk beşe giren öğrenciler büyük mutluluk yaşarken, dereceye giren öğrenciler Aşama’dan gelecek öğretim yılı için indirimli kayıt ücretine hak kazandı. More »

Karaca ?AM – Pi – YON

Ocak 30th, 2007 | 1 Comment | Posted in Haber

Karacabeyspor

Bursa Süper Amatör Küme B Grubu’nda, Karacabeyspor son iki maçında şampiyonluğunu ilan etti. Köy Hizmetleri’ni Bursa Fidyekızık Sahası’nda dün 5 – 0 yenen mavi – siyahlı ekibimiz son haftaya şampiyon olarak girdi. ?ampiyonluk turu, önümüzdeki Cumartesi günü M.F.Gerçeker Stadı’nda oynanacak Mudanyaspor maçının bitiminde gerçekleştirilecek. More »

Karacabey esnafının görüşleri alınmalı

Ocak 30th, 2007 | 1 Comment | Posted in Haber

Esnaf

Karacabey Belediyesi’nin kendisine ait pazar yerinde gerçekleştirmeyi düşündüğü ¨kapalı pazar yeri¨ projesine ilişkin, tarafların düzenlediği toplantılar hız kesmiyor. Geçtiğimiz hafta içinde, Belediye Başkanı Ergün Koç’un M.Kemalpaşa’daki esnaf odaları temsilcileriyle bir araya gelmesinin ardından, komşu ilçenin bazı esnaf odası başkanları da önceki akşam Karacabey’e gelerek, Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Nusret Orumdaş’ı ziyaret etti. Daha sonra Oda başkanları YÖREM’i ziyaret ederek, pazar yerine ilişkin görüşlerini açıkladı. More »

Kantin bahane kaçışlar sigaraya

Ocak 30th, 2007 | 1 Comment | Posted in Haber

Ögrenci Sigara

Karacabey Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nin önemli sorunu olarak gösterilen ¨kantinde gıda çeşidi azlığı¨ konusu gerçekleri yansıtmadı. Okul yönetiminin bile baş etmekte zorlandığı acı gerçek şu: Teneffüslerde okul dışındaki büfe ve okantalara kaçışan perde arkasında ¨sigara içme¨ tutkusu yer alıyor.Otobüs terminalindeki esnaf da ikiye bölünmüş durumda. Bazı esnaf, okuldan kaçışı yanlış bulurken, bazı esnaf ise öğrencilere yiyecek, içecek ve sigara satışından memnun. Okul yönetimi, öğrenci ailelerinden bu sorunun çözümüne yönelik destek bekliyor. More »

‘Çiftçi hakları için mücadele ediyorum’

Ocak 30th, 2007 | 2 Comments | Posted in Haber

Nuri Karaca   

    6 ?ubat 2007 Salı günü yapılacak Karacabey Ziraat Odası genel kurulunda son kez başkanlığa aday olacağını açıklayan Nuri Karaca, son günlerde Oda yönetimine karşı başlatılan siyasi müdahale söylentilerine karşı ¨16 yıl süresince yaptığım başkanlığım sırasında, sadece çiftçimizin haklarını savundum, hiçbir maddi ve manevi çıkar gözetmedim. Çiftçimizin hizmetkarlığını yapmaktan da gurur duyuyorum. Hiçbir parti ayırımı yapmadan mücadelemi sürdürmeye ve çiftçilerin haklarını savunmaya kararlıyım.¨ dye konuştu. More »

Eğitim-Sen 12 yaşında

Ocak 30th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

Salih Tunç
Eğitim-Sen Karacabey Temsilcisi Salih Tunç, 12. yaş gününü kutladıkarını belirterek, başarı dolu yıllarını değerlendirdi.

¨Eğitim-Sen’in 12 yıllık tarihi Encümeni Muallimden bu güne yüz yılı geçkin bir tarihte somutlaşan Türkiye demokrasi tarihidir.¨ diyen Tunç, insanca bir yaşam demokratik bir Türkiye ve onurlu bir gelecek mücadelesi vermeye devam edeceklerini söyledi.

Tunç, yıldönümü için yaptığı yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

¨Bu mücadele, geçmişten ve tarihimizden gelen değerlerin bu güne taşınmasını ve onlarla birlikte bu süreçte yaratılan değerlerin geleceğe taşınmasında çok önemli bir işlev yürütmüştür. Bizim mücadelemiz yüz yıllık eğitim ve Bilim Emekçilerinin TÖS’ün TÖBDER’in E?İTDER’in, Eğitim İş‘in Eğit-Sen’in mücadele sürecinden aldığı önemli bir gelenek üzerine inşa edilmiştir.

Ülkemizde güzel bir gelecek umudunun bastırılması 24 Ocak kararlarına ve yeni liberal politikalara uygulama alanı yaratma demokrasi mücadelesini ve bu mücadelenin dinamikleri olan demokratik kitle örgütlerinin sendikaları ve siyasi partileri kapatma işlevini yerine getiren 12 eylül darbesinin yarattığı karanlıklar içinde geçen yılların ardından Eğitimsen, Kamu Emekçilerinin fiili mücadelesinin meyvesi olarak sokaklarda olgunlaşmıştır. More »

‘Ekmek Arası Hayat’ın tadına doyulmadı

Ocak 29th, 2007 | 1 Comment | Posted in Haber

tiyatro-4.JPG

Hasan Duman
Belediye Kültür Komisyonu’nun düzenledi€i, Abdullah ?ahin Nokta Tiyatrosu oyuncular›n›n sahneye koydu€u; ¨Ekmek Aras› Hayat¨ adl› oyun, Karacabeyli sanatseverlerden tam not ald›. More »

AK Parti’den divan toplant›s›

Ocak 29th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

Sedat Okumufl
AK Parti Karacabey Teflkilat›’n›n geniflletilmifl divan toplant›s› yar›n saat 14.00’de ?ükran Yemiflçio€lu Kültür Merkezi’nde gerçeklefltirilecek. Toplant›ya, Grup Baflkan Vekili ve Bursa Milletvekili Çelik ile Milletvekili ?evket ?evket Orhan, ‹l Baflkan› Hayrettin Çakmak ve ‹l Genel Meclisi Baflkan› Mehmet Tunçak’›n kat›lmas› bekleniyor.
AK Parti ‹lçe Baflkan› Halit Türkkan, divan toplant›s›nda Karacabey’in tüm sorunlar›n›n görüflülece€ini belirtti. Partinin Grup Baflkanvekili Faruk Çelik’in, ilçedeki köy ve mahalle delegelerine hükümetin 4 y›ll›k icraat›n› de€erlendirerek, Karacabey’e yap›lan ve yap›lacak hizmetleri özetleyece€i bildirildi.

Enerji Bakanı Güler Uluabat Tüneli’ni gezdi

Ocak 29th, 2007 | 5 Comments | Posted in Haber

uluabat-2.jpg

Yatırım atağı devam eden ve yapılanma stratejisini üretim çeşitliliği, yenilenebilir ve yerli kaynak üzerine kuran Akenerji’nin Uluabat’ta bulunan kuvvet tünelini ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hem çalışmaları yerinde görme olanağı buldu hem de Türkiye’de ilk kez kullanılan Tünel Delme Makinesi’ni inceledi. More »

Yerel Gündem 21 dayan›şması

Ocak 29th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

yerel-gundem-1.JPGHasan Duman
Karacabey Belediyesi bünyesinde faliyet gösteren Yerel Gündem 21, dün M.K.Paflal› meslektafllar›n› konuk etti.
Belediye Baflkan Yard›mc›s› ve Yerel Gündem 21 Sekreteri Meral Eren’in konu€u olan M.Kemalpafla Yerel Gündem 21 ekibi, Karacabey’de gerçeklefltirilen çal›flmalar hakk›nda bilgi edindi. More »

Karaca ?ampiyonluk Vizesi İstiyor

Ocak 29th, 2007 | No Comments | Posted in Haber

Sedat Okumufl
Bursa Süper Amatör Küme B Grubu’nda liderli€ini sürdüren ve son iki maç›na haz›rlanan Karacabeyspor, önümüzdeki Pazar günü Köy Hizmetleri’ni yenmekten baflka birfley düflünmüyor. Bu maçtan al›nacak bir beraberlik veya galibiyet, Karaca’n›n flampiyonlu€unu ilan etmesini sa€layacak. More »

‘Tek amac›m Karaca’y› 3. Lig’de görmek’

Ocak 29th, 2007 | 1 Comment | Posted in Haber

cengiz-recebi.JPG

Sedat Okumufl
Karacabeyspor’un Makedonyal› golcü futbolcusu Cengiz Recebi, üçüncü kez gol krall›€›n› ilan etmeye haz›rlan›yor. Makedonya’n›n Tetari kentinde dünyaya gelen 24 yafl›ndaki golcü, ülkesinin Teteks, Shkendiya 79 ve Renova tak›mlar›yla, Kosova’n›n Flamutari tak›mlar›nda top koflturdu. More »